در محیط اداری، پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب، کدام یک را انتخاب کنیم؟

خرید پارتیشن اداری

پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب در دنیای مدرن امروزی اهمیت و نقش اساسی در زمینه چیدمان محیط های اداری و تجاری ایفا می کند. با توسعه و پیشرفت کسب و کارهای مختلف، مدیران مجموعه به فکر توسعه محل کار  و افزایش نیروی انسانی می افتند. در طراحی  و  چیدمان دفاتر اداری بهره وری بهینه فضای مورد نظر و  امکان انعطاف پذیری جابه جایی ملزومات امر بسیار مهمی است.

 

نصب پارتیشن شیشه ای

 

پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب یکی از بزرگترین رویکردهایی است که تحولاتی اساسی و مهمی را در محل کار ایجاد نموده است. فضای شرکت یا یک  دفتر در حقیقت نشان دهنده هویت مدیران و کارمندان مجموعه است؛ بنابراین  ترکیب و چیدمان شرکت به مخاط3ب دیدگاه و اهداف مجموعه را القا می نماید.

طراحی محیط کاری متناسب با سبک زندگی مدرن در کنار در تعیین فضای تفریحی نشان دهنده پیشرفت و توسعه  است. به طوری که این مجموعه   برای کارکنان خود ارزش قائل بوده و به فکر  بهبود فضا  برای کار ، استراحت و خلاقیت کارمندان می باشد. پارتیشن بندی با ایجاد یک فضا و حریم خصوصی می تواند سطح استرس را کاهش دهد و در نتیجه منجر به افزایش ارتباطات کارآمدتر شود.

برتری  پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب نسبت به سایر سازه های پیش ساخته

نصب پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب می تواند پاسخ گوی نیازهای سازمان های مختلف در محیط های متعدد تجاری و صنعتی باشد. پارتیشن های شیشه ای را می توان در طول فرآیند ساخت یا نصب به راحتی جابه جا نمود تا انعطاف بیشتری در فضای مورد نظر ایجاد کرد.

پارتیشن شیشه ای شیک و دیوار کاذب در حقیقت سازه پیش ساخته اقتصادی، کاربردی و کارآمد هستند که در محیط های اجاره ای کارایی بیشتری دارند. پارتیشن شیشه ای می تواند فضای شما را از نظر فیزیکی تقسیم کند، در حالی که مانع دید نمی شود. همچنین این سازه  فضایی مدرن و جذاب را فراهم می کند که دفتر کار را به محیطی راحت تر برای کارمندان تبدیل می نماید. در طراحی و پارتیشن بندی اداری از دو مدل ثابت و  قابل جابجایی استفاده می شود که در ظاهر تفاوت چندانی باهم ندارند.

کارکنان و مشتریان را تحت تاثیر قرار دهید

اگر می‌خواهید افراد کارکشته و حرفه ای را به مجموعه خود جذب کنید و مشتریان را تحت تأثیر قرار دهید، به فضایی نیاز دارید که آینده‌نگری، کارآمدی و حرفه ای بودن را فریاد بزند. یک محیط کاری جذاب و حرفه ای خلق و خوی کارکنان را تغییر داده و استرس و اضطراب آنها را کاهش میدهد. کارکنان در یک محیط حرفه ای و مدرن کمتر مرتکب اشتباه شده و  کارایی آنها افزایش می یابد. همچنین فعالیت در یک فضای مدرن و استفاده از پارتیشن بندی موجب افزایش رضایت کارمندان و افزایش بهره وری آنان می شود.

 

پارتیشن شیشه ای

فضایی تجاری و حریم خصوصی را فراهم می کند

همه ما در پاره ای اوقات به محیطی نیاز داریم که امکان بحث و گفتگوی محرمانه و تقویت همکاری های سری در آن امکان پذیر باشد.  زمانی که از پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب برای ایجاد فضاهای خصوصی  استفاده می شود، فرد می تواند چهارچوبی را به عنوان حریم خصوصی برای فعالیت و کار خود تعیین کند.

اهمیت روابط در محل کار، نیازهای انسانی، شکل و عملکرد افراد در پاره ای از اوقات به  حریم خاصی نیاز دارد.  در چنین محیطی می‌توانید فعالیت های خود را از چشم ها پنهان کنید تا در عین برخورداری از  منطقه خصوصی روشنایی کافی را به دفتر اضافه کنید.

طرح بندی های سفارشی طراحی شده

زیبایی پارتیشن بندی زمانی بیش از پیش خود را نشان می دهد که مطابق با نیازها و سلایق شما طراحی شده باشد. اگر به فضای خاصی نیاز دارید که در آینده نزدیک دچار تغییرات بسیار زیادی خواهد شد بهتر است از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید که به صورت سفارشی برای شما طراحی شده اند.

 بهره مندی از نور و روشنایی طبیعی

پارتیشن شیشه ای در مقایسه با سایر پارتیشن بندی های اداری که فضای اداری تاریک، بدون هوا و نه چندان الهام‌بخش را با کمک نور طبیعی خورشید ایده ال تدبدیل می کند.پارتیشن های شیشه ای با اینکه تمام مزایای یک دیوار طبیعی را فراهم می کنند ولی اجازه می دهند نور طبیعی آزادانه در فضای اداری شما جریان یابد.

خاصیت انعکاس نور در پاتیشن های شیشه ای به مجموعه این اجازه را می دهد تا از  نور خورشید استفاده کنند؛ در نتیجه کارمندان برای دفع استرس و اضطراب به ویتامین D نیاز دارند.

 طراحی مجدد دفتر

اگر قصد دارید ایده جدیدی در طراحی دکوراسیون و فضای داخلی دفتر کار خود پیاده کنید، پارتیشن های شیشه ای می تواند فرآیند طراحی و نصب را در زمان کم پیش می برد. از سوی دیگر این نوع از سازه ها به طراحی اجازه می دهد قسمت های مختلفی همچون گلخانه ، اتاق کنفرانس ، کتابخانه کوچکی را طراحی کند.

به این ترتیب هر چند وقت یکبار می تواند فضای کلی شرکت را با استفاده از پارتشین های شیشه ای تغییر داده از چیدمان جدیدی استفاده نمود. این کار نه تنها باعث ایجاد تنوع و زیبایی محیط کار می شود ؛ بلکه روحیه کارمندان را بهبود بخشیده و شادی و انرژی را به فضا تزریق می کند.

 تبدیل فضای کار به یک ابزار بازاریابی

در چند سال اخیر، استفاده از محیط و فضای اداری به عنوان یک ابزار مهم بازاریابی کاملا مشهود و  رایج شده است. یک دفتر مبله و پویا نه تنها حرفه ای به نظر می رسد، بلکه منجر به تقویت برند شما می گردد که به جذب مشتریان بالقوه و کارمندان حرفه ای کمک می کند. پار تیشن شیشه ای در مقایسه با دیوار کاذب می تواند  در  محیط های مختلف اداری حس رضایت و وفاداری یبه میزان قازبل توجهی افزایش دهد.

دوست دار محیط زیست

امروزه تمایل روزافزون کارفرمایان و کارمندان برای ایجاد فضای روحیه بخش با استفاده از انواع گل و گیاههای آپارتمانی رواج یافته است. برخی از شرکت ها  در طراحی دیوارهای نشیمن و فضاهای پر تردد  سعی می کنند از  پارتیشن های شیشه ای استفاده کنند. درون بعضی از این محفظه ها گیاهان مختلف آپارتمانی، صیفی جات و… استفاده شده حتی از آکواریوم های شامل ماهی زنده و مخازن آب نصب می گردد.

در طراحی چنین ایده هایی استفاده از پارتیشن شیشه ای  نه تنها ویژگی زیباشناسی دارد؛ بلکه مجموعه از انرژی و عوامل طبیعی استفاده می کند. بنابراین می توان این نوع از پارتیشن ها را دوست دارد محیط زیست دانست که سازگاری بالایی با عوامل مختلف محیطی دارد.

 

ساخت پارتیشن شیشه ای

مزایای پارتیشن های اداری به خصوص پارتیشن بندی شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب راه حل جذاب و کارآمدی برای تقسیم بندی فضاهای اداری یا محل کار ارائه می دهند. هنگامی که صحبت از چیدمان فضاهای اداری می شود، پارتیشن بندی شیشه ای در اغلب مواد توسط مدیران مجموعه انتخاب می گردد؛ چرا که این نوع از پارتیشن های اداری  مزایای زیادی را نسبت به دیوارهای کاذب و سازه های ثابت سنتی ارائه می دهند.

1.     کاهش سر و صدا

حذف دیوارهای داخلی در ساختمان های ادرای و تجاری باعث افزایش سرو صدا و ایجاد آلودگی صورتی می شود. بسیاری از کسب و کارها در طراحی دفاتر خود به جای دیوار های ثابت، پارتیشن بندی شیشه ای یا دیوار کاذب را برای جدا سازی فضاهای مختلف انتخاب کرده اند.  این سازه نه تنها باعث ارتباط بهتر بین کارمندان شده ، بلکه  سر و صدای مجموعه را میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

سر و صدای زیاد حواس پرتی می شود که کار را برای کارمندانی در طول تایم کاری نیاز به تمرکز روی جزئیات ریزدانه دارند، دشوار می کند. به همین دلیل استفاده از  پارتیشن شیشه‌ای یا دیوار کاذب در طراحی فضای داخلی می‌تواند به میزان قابل‌توجهی صدای محیط را کاهش دهد. در حالی که  ظاهر، احساس و عملکرد مجموعه با مشکل مواجه نشده یا جان افراد  به خطر نمی افتد.

2.     بدون نیاز به نصب حرفه ای

از آنجایی که دیواره های کاذب در جزو سازه هایی هستند که به جای دیوار یا سقف نصب می شوند باید از استحکام کافی برخوردار باشند. از سوی دیگر این سازه ها  قابل حمل و ایستاده هستند،بنابراین باید به گونه ای ساخته شوند که به راحتی قابل تغییر و جابه جایی باشند. به همین خاطر برای نصب پارتیشن های شیشه ای یا دیوار های کاذب نیازی به تعطیلی ساختمان، تخصص یا  ابزار خاصی نیست.

3.      مقرون به صرفه تر

استفاده از انواع پارتیشن های کاذب به خصوص دیوار شیشه ای کاذب نسبت به سایر سازه های ثابت یا متحرک  هزینه کمتری را نیاز دارد. این سازه ها نسبت به دیواره های بتنی یا آجری نیازی به صرف هزینه گزاف برای ساخت ،نگهذاری یا تخریب و جابه جایی آن ندارند.

4.     زیبا و دل انگیز

پارتیشن شیشه ای یا ذیوار کاذب گزینه ای زیبا، کاربردی و مدرن برای ایجاد فضای دلپذیر در محیطهای اداری  هستند. این سازه ها حس پیچیده و مدرنی به دکوراسیون داخلی اضافه می کنند که حس آرامش و خوشایندی را به مشتریان مجموعه  ارسال می‌کنند.  در نتیجه این پارتیشن ها می‌توانند به کسب و کار شما در یک بازار رقابتی فزاینده توانایی رقابت بدهند.

5.     افزایش انعطاف پذیری

جداکننده های شیشه ای نسبت به دیوارهای دیوار ثابت و سنتی از انعطاف بسیار بالاتری برخوردار هستند. پارتیشن های شیشه ای قابل حمل هستند؛ در نتیجه می توان به راحتی طرح های اداری جدید را پیاده سازی نمود. بنابراین  در صورت نیاز می توان در کمترین زمان ممکن  چیدمان دفتر کار خود را تغییر دهید و دوباره آن را پیکربندی کنید.

همچنین پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب فضای اداره را جادارتر نشان می دهند. اگرچه ممکن است پارتیشن های استفاده شود ولی  فضا به نظر تنگ یا کوچک نخواهید رسید.

انواع پارتیشن های شیشه ای

اگر بخواهیم برای مقایسه پارتیشن شیشه ای و دیوار کاذب چند بعد مختلف را بیان کنیم؛ باید در وهله اول انواع مختلف پارتیشن های شیشه ای را مورد بررسی قرار دهیم. در پارتیشن بندی شیشه ای از پانل های شیشه ای به عنوان جداکننده فضاهای مختلف استفاده می شود که هیچ گونه وزن و بار اضافی را تحمل نمی کنند.  پارتیشن های شیشه ای برای جداسازی فضا و سناریوهای مختلف طراحی شده اند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای در اندازه‌ها، رنگ‌ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند که  برای تکمیل چیدمان هر مکانی قابل استفاده می باشد. امروزه پارتیشن های شیشه ای در هر فضا داخلی ادارات مختلف همچون اماکن تجاری، ساختمان های اداری مجلل، مؤسسات آموزش عالی و حتی منازل مسکونی استفاده می شود. یکی از محبوب‌ترین کاربردهای سازه های شیشه‌ای، ارائه ظاهری مدرن و مجلل  به فضا های مختلف تجاری و اداری است.

1.  پارتیشن غیرمتحرک یا ثابت

پارتیشن متحرک یک سازه غیر دائمی است که در صورت لزوم می‌تواند آن را بدون آسیب دیدگی بافت اصلی ساختمان از قسمت های مختلف جدا کرد. پارتیشن های ثابت بین دال های کف و سقف قرار می گیرد که همچون دیوار های بتنی و ثابت عمل می کنند.  برای برداشتن پارتیشن های ثابت و دائمی باید بخشی از سقف و کف بر داشته شود. پارتیشن‌های شیشه ای ثابت اغلب در فرآیند جابه جایی آسیب می‌بینند و بنابراین نمی‌توان آنها را دوباره استفاده کرد.

این سازه های ثابت از  بسیار بالایی در مقایسه با دیوار های ثابت بتنی یا آجری برخوردار هستند که بیشتر محبوبیت آنها به دلیل پایداری، قیمت پایین و تنوع بالای این پارتیشن های عنوان شده است.

2.  پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن‌های شیشه ای متحرک بین سقف و کف قرار می‌گیرند که برای نصب آنها از انواع تجهیزات، اتصالات و درزگیر استفاده می‌شود. بنابراین این سازه های متحرک و موقت برای پارتیشن بندی فضاهای اجاره ای گزینه بسیار مناسبی هستند.

اگر مشتری در دوره های زمالنی مختلف ملزم به چیدمان مجدد دکوراسیون دفتر کار خود باشد، ایجاد فضاهای مختلف نیاز به سیستم قابل حمل دارد. به همین خاطر پارتیشن های متحرک قابلیت استفاده مجدد در جای دیگری در همان ساختمان یا فضای متفاوتی را دارد. پارتیشن‌های شیشه ای متحرک داری  انعطاف‌ بسیار بالایی هستند که این امکان را به شما می‌دهند تا مکان‌های اداری را مرتب و مکرر مرتب کنید.

پارتیشن‌های متحرک  در هنگام جابه جایی آسیب جدی نمی‌بینند و می‌تواند مجددا  استفاده شوند؛ به این ترتیب  مانع تولید زباله ساختمانی و پسماندهای شهری می شود.

 

پارتیشن شیشه ای تک دکور

خلاصه

پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب از قابلیت جدا شدن و جابجایی برخوردار می باشد که می توان از این خصیصه برای طراحی فضاهای مختلف استفاده نمود.  پارتیشن شیشه ای علاوه بر اینکه قابل جابجایی هستند نور، فضایی خصوصی و ظاهر مدرنی را به محیط شرکت می بخشد.

اتصالات شیشه به شیشه در پارتیشن شیشه ای که قابلیت جابجایی دارند  باید به نحوی طراحی شود که بتوان از این سازه در ارتفاعات مختلف استفاده کرد.  در هنگام جابجایی سازه باید به گونه ای طراحی شود که  بتوان آن را پایین آورد و دوباره در جایی دیگر استفاده کرد. همچنین در هنگام نصب پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب نباید آسیب خاصی به بافت اصلی ساختمان و خود پارتیشن وارد شود.

اگر مکان شرکت اجراه ای است و به طور مکرر جابه جا میشود در طراحی و نصب پارتیشن ها باید به اصل به انعطاف پذیری توجه ویژه ای گردد. چرا که  مرتبا فضای اداری در حال تغییر است ؛ بنابراین پارتیشن مورد نظر باید در هر دوره مجددا پیکربندی و تنظیم گردد.

سوالات متداول

پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب چه کارایی دارد؟

پارتیشن شیشه ای یا دیوار کاذب برای تقسیم بندی و طراحی فضاهای مختلف اداری ، تجاری و حتی مسکونی استفاده می شود. این سازه های بیشتر برای امکانی مناسب است که از نیروی انسانی بسیار زیادی برخوردار است یا دفتر کار به صورت اجاره ای می باشد.

ساخت دیوار ثابت مناسب است یا استفاده از سازه ها و دیوارهای کاذب؟

پارتیشن بندی اماکن تجاری و ادرای به کمک دیوارهای کاذب هم از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است و از سوی دیگر دست شما برای استفاده از تنوع و طرح های مختلف باز تر است.

برتری سازه های شیشه ای در مقایسه پارتیشن شیشه ای و دیوار کاذب چیست؟

پارتیشن های شیشه ای در مقایسه با سایز سازه های موقت و متحرک از ظاهری جذاب و زیبایی برخوردار است که نور خورشید را درفضای مورد نظر منعکس می کند. از سوی دیگر با کمک پارتیشن شیشه ای در عین حال که حریم خصوصی برای کارمندان ایجاد می شود، مدیران مجموعه می توانند نظارت جامع و کلی بر روی کارکنان خود داشته باشند.